Premiile concursului de Ziua Naţională a României

• publicat la: 24 November 2014
Premiile concursului de Ziua Naţională a României

În urma concursului de creație poezie patriotică și desen, organizat de   Biblioteca Municipală Carei și Direcția de Cultură Carei, cu ocazia zilei Naționale  a României, vă anunțăm câștigătorii.

La concurs au participat elevi de la Școlile Gimnaziale din municipiul Carei, de  la Liceul Teoretic Carei și  de la Liceul Tehnologic din Măneciu (jud Prahova).   În acest an a existat un interes enorm, având în vedere că au fost trimise peste 100 de lucrări.

Premiile au constat în diplome și cărți oferite din partea organizatorilor. Organizatorii țin să felicite pe această cale pe toți participanții, pe  profesorii îndrumători și să le mulțumească pentru interesul acordat și seriozitatea  cu care au abordat tema concursului.

PREMIERE CONCURS DE POEZII

ZIUA  NAŢIONALĂ  A  ROMÂNIEI

 

 

 CLASELE I-IV

Şcoala Gimnazială Nr.3

1.   Medeea Paşca                                               Premiul I

2.   Abrudean Andreea                                      Premiul II

3.   Spivac Flora Kader                                     Premiul III

 

 

 CLASELE I-IV

 

Şcoala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu”

 

1.Iulia Andrea Coşarcă                                              P remiul I

2. Suth Iulia                                                                P remiul  I I

3. Maia Maria Maier                                                   P remiul  III

Clasele V-VIII

Şcoala Gimnazială Nr. 1 Carei

 

Clasa a VII a A prof Buzgău Loredana

1.Bolba Denisa                                                        P remiul I

 

Clasele V-VIII

Şcoala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu”

1.Ursan Marcel                                                              P remiul II

2. Deac Creţu Adina                                                        Premiul II

3.  Zahari Denisa                                                             P remiul III

 

Şcoala Gimnazială Nr.3

Gozner Alexandra Ioana                                              Premiul I

          Pop Cristina Aneta                                                       Premiul I

Acălfoaie Emanuel                                                       P remiul II

1              Chivari Ana Maria Florina                                           P remiul II

Sabău Adrian                                                                 Premiul  III

1

2                        Liceul Teoretic Carei

 

 

1        David Anda                                                                          Premiul I

2 .  Haller Sebastian                                                                P remiul III

1

 

 

Premiere desen

 

1        Şcoala Gimnazială ,,Vasile Lucaciu”

2        Clasele I -IV

3

4        1. Magzari Dariana                                                                   Premiul  I

5        2.  Bota Brigitta                                                                       Premiul II

6        3. Cânţa Alexia                                                                         Premiul III

7

8        Clasele V -VIII

9

10    1.Feher Alexandra                      Premiul I

11    2.Mihes Iulia                              Premiul II

12    3. Ţicle Denis                             Premiul III

13

14     Şcoala Gimnazială Nr.3

15     Clasele I-IV

16    1. Bărcăuan Nina                         Premiul  I

17    2. Herman Erik                             Premiul II

18                            Erdei Vivien                              Premiu III

Liceul Tehnologic Măneciu  judetul Prahova

         Georgescu Emilian                      Premiul III

Lasati un comentariu