Platanul Marna a luat un punct în meciul cu AS Ghenci

• publicat la: 7 octombrie 2014

Platanul Marna a întâlnit  duminică în etapa a VI-a din cadrul Ligii a V-a de fotbal, echipa AS Ghenci, într-un  meci bun în care a dominat perioade lungi formaţia adversă.

Scorul a fost deschis de echipa din Ghenci în minutul 15 al partidei, după care, în minutul 20, mărnenii au egalat prin Alin Fuzi prin lovitură de la 11 m. Platanul Marna a preluat apoi conducerea  prin golul marcat de Ştefan Fuzi în minutul 25. La pauză, jucătorii din localitatea Marna Nouă îi conduceau pe cei din Ghenci cu scorul 2-1. În  minutul 50 al reprizei a doua, Ştefan Sabău egalează, iar Ilie Oneţ, readuce echipa Platanul în avantaj, cu un şut de la 20 de m. În minutul 75, acelaşi Ilie Oneţ, printr-un frumos dribling individual înscrie în poarta echipei adverse, iar scorul ajunge 4-2 pentru mărneni. În ultimele minute de joc, echipa din Ghenci înscrie 2 goluri, prin jucătorul Marius Cadar (min.80) şi Vereş ( min.88).

Scorul final  a fost de 4-4, echipa antrenată de Viorel Secan  reușind să scoată un punct contra echipei din Ghenci, cu toate că au dominat meciul prin ocazii şi prin jocul prestat de jucători.

Platanul Marna  : Adrian  Danciu (portar), Ilie Oneţ,  Călin Fiz, Dorin Matiş, Gabriel Iacob, Marcel Coman, Adrian Malinetescu, Ştefan Fuzi, Alin Fuzi, Gheorghe Vezentan, Cristian Astaloş, Darius Chereji.

Antrenori:Secan Viorel, Călin Vezentan

AS Ghenci:  Ienuţaş Gabriel, Vereş Szabolcs, Nagy Norbert, Soprony Raimond,Pal Carol, Kaufler Tamas, Marius Sabău, Cadar Marius, Fodor Attila, Ştefan Sabău, Antal Mircea, Horea Todea, Heveli Cristian

Antrenor: Ştefan Sabău

Terenul de fotbal s-a prezentat în stare bună,timpul frumos, iar meciul a fost unul de nivel ridicat. Mulţi spectatori  au urmărit meciul pe stadionul din Ghenci, iar mărnenii au venit în număr mare să-şi susţină  şi încurajeze echipa favorită.