Rezultate frumoase pentru Tapo Carei

• publicat la: 10 februarie 2011

In perioada 4-6 februarie 2011 a avut loc la Budapesta Memorialul  ” Molnar Janos”,competiţie unde au fost prezenţi peste 250 de participanţi din 13 ţări dintre care şi Franţa,Luxemburg,Suedia.

Clubul Elevilor Tapo Carei a  participat la această competiţie cu  3 sportivi,Sek Kristof, Nagy Peter şi Balaj Robert.

La categoria 11 ani , Balaj Robert  a obţinut locul  5   iar Sek Kristof s-a clasat in primi 16 la categoria Juniori  III şi cadeti.

Jocului excelent făcut de Sek Kristof,care l-a  eliminat pe Georgssen R din Suedia  şi Bertand L. Din Franta a fost remarcat şi a dus la selecţionarea sa( de către un impresar din Ungaria )  pentru Academia de Tenis de Masă a Campionatului Mondial WERNER  SCHLAGER din Austria.

Sportivii careieni au  fost insoţiţi de antrenorul Podoabă Mircea.